Optreden Afrika Engakoor

Het AFRIKA-ENGAKOOR uit Nistelrode en omgeving heeft op 14 januari 2012 een optreden gegeven in de kapel van St. Jozefoord. Het koor zingt liederen uit diverse Afrikaanse landen: o.a. Congo, Kenia, Namibië, Zambia, Zuid-Afrika en uit het Engagebied in Papua Nieuw Guinea. Het koor wordt begeleid door percussionisten en de dirigente op accordeon.

Het was een bijzondere viering met geweldig warme muziek, die van begin tot eind bleef boeien. De vreugdevolle muziek uit de landen van herkomst komt via dit koor in de harten van de bezoekers.

Het Afrika-Engakoor is op 8 september 1997 opgericht als gelegenheidskoor dat twee missionarissen uit Nistelrode bij hun gezamelijke thuiskomst wilde verrassen door liederen uit hun werkgebieden te zingen: Pater Toon van Kessel, in Zambia in Afrika en Zuster Henrilena van der Laar, in het Engagebied in Papua Nieuw Guinea.

Het enthousiasme bij de toehoorders en de zangers was zo groot, dat men besloot door te gaan. Er zijn inmiddels 85, Nederlandse, leden in de leeftijd van 17 tot 87 jaar. Ze komen uit verschillende plaatsen in N.O. Brabant, met name uit Nistelrode en omgeving. Het repertoire is uitgebreid met liederen uit andere landen in Afrika. Via persoonlijke contacten in Afrika en Papua Nieuw Guinea zijn de originele teksten en melodieën naar de dirigente, Mayke Hendriks-van der Ven gekomen. In overleg met de missionarissen en door te luisteren naar bandjes en heeft zij de muziek voor vierstemmig gemengd koor bewerkt.

In kleurige Afrikaanse kledij gestoken, treedt dit vrijwel blanke koor ongeveer 25 keer per jaar op, zowel in Brabant als daarbuiten. Het wordt begeleid door een percussie-groep en de dirigente op accordeon. Een aantal liederen wordt a-capella gezongen. Inmiddels heeft het koor ruim 335 optredens verzorgd en daarmee geld ingezameld voor ‘Dichtbij’ projecten waarvan zeker is dat de opbrengsten er geheel aan besteed worden.


De vierde 'Siyabonga' is uitgebracht in maart 2010
De opbrengsten van deze CD’s gaan ook geheel naar de ‘Dichtbij Projecten’.

 www.afrika-engakoor.nl

Nieuwjaarsreceptie_Afrika_Engakoor_013Nieuwjaarsreceptie_Afrika_Engakoor_048Nieuwjaarsreceptie_Afrika_Engakoor_035Nieuwjaarsreceptie_Afrika_Engakoor_037